Want to visit our Indian store in Berlin (Capital of Germany), then take a look at the details below. You can buy fresh Indian and Sri Lankan vegetables and much more.
Asia Super Shop Berlin / Online-Indian-Shop.com
Lindenstr. 17,
10969 BERLIN, Germany
Telefon: +49-30 30 34 58 67
Fax: +49-30 30 34 58 66
Opening Hours: Monday to Saturday : 10:00 to 19:30 Hrs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
1.99 €*0.398 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.29 €*1.983 € per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.29 €*0.65€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*0.895 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 € – 5.49 €*3.98 € per 1Kg 500g-2Kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.995 € per 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.49 € per 100g 400g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99 € per 100 g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*4.580 € per 100g 0.05
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*1.79 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
0.99 €*1.65€ per 100g 60g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*0.845 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
14.99 €*0.333€ per 100g 4.5Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.99 €*0.40 € per 100g 1Kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*1,00€per 100g 350g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99€ per 100 g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.747 € per Piece 4 Pieces
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
*0.99 € per 100g 500g -1kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.458 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.99 € per 100g 250g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*1.49 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs

Nagchampa Agarbatti, Incense Sticks, Yellow, Goloka, 16 g
Vindaloo Paste, Indian Cooking Paste, Patak, 283g
Sushi Rice, Japanese Rice, Japanese Rice, Sushi Rice, Sun Clad, 1kg
Nag Champa Agarbatti, Insence Sticks, Agarbatti, NGR,15g
Dosa Mix, Instant Dosai Flour, South Indian Breakfast, MTR, 500g
Vermicelli, Indian Noodles, Semiya, Sevai, TRS, 200g
Himalaja Crystal Salt – fine, Salt Range, Natur Hurtig, 1kg
Ginger Garlic Paste, Adrak Lasun, Inchi Ulli Poondu, Heera, 210g
Unroasted Semiya vermicelli, Nudler, Nouilles Fines Grillees, Nouilles Multe Grillees, Bratfadennudeln, Vermicelles, Annam, 200g
PG Tea Loose, Indian Black Tea, 232g
Navaratan Korma, Vegetable Kurma, Readymade, Ready to Eat, MTR, 300g
Tandoori BBQ, Chicken Masala, Spices Mix, Shan, 50g
