– Fine table salt
* natural
* unrefined
* non-iodised
*without additives
Jaffna Curry Powder,Roasted, Spicy Powder, Kings, 900g
1 × 9.99 €1.11€ per 100g
PG Tea, Indian Black Tea, 250 g, 80 Bags
1 × 4.79 €0.573 € per 1 TB
Yogi Tea Organic, Bio, Classic Chai, Loose Tea, Cinnamon Spices, 90g
1 × 3.79 €4,211 € per 100 g
Turmeric Powder, Haldi, Manjal, NGR, 100g
1 × 1.29 €1.29 € per 100g
Shoti Maa, Spice Tee, Magic Box, 12 varieties, Ayurveda, 12 TB
1 × 2.99 €0.40 € per TB
Vallarai Leaves, Brahmi, Centella asiatica, Gotu kola, 200g
1 × 2.49 €1.25 € per 100g
Paneer, Fresh Indian Cheese, Organic, 200g
1 × 3.49 €0.790€ per 100g
Mangoleaves, Mavillai, Mangoblätter, Pooja Item, temple decoration, 10 pieces
1 × 2.49 €0.249 € per piece
Pappad, Madras Pappad, Poppodum, Appalam, TRS, 200g
1 × 1.99 €0.995 € per 100g
Better Gutinous Reis, Rice,Thai Reis, 1kg
1 × 2.49 €2.490 € per kg
Moong Dal Chilka, Split Green Gram with Skin, Lentils, TRS, 2Kg
1 × 5.99 €0.30€ per 100g
Methi Paratha, frozen paratha, Haldirams, 300g, ONLY BERLIN
1 × 2.79 €0.93€ per 100g
Cornmeal, Coarse Flour, Ground Maize Flour, TRS, 500g
1 × 1.99 €0.40€ per 100g Subtotal: 46.57 €
5.49 €*0.55 € per 100g 1Kg inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
In Stock. Delivery: 1 to 3 days!
– Fine table salt
* natural
* unrefined
* non-iodised
*without additives