The online Indian shop at Germany has a flexible return and exchange policy.Its sure that the return and exchange policy of Online Indian store is designed in such a way that the Customers get benefited and satisfied through it. As the products are delivered through shipping, there is a chance that the items get damaged incase of beverage bottles, if ordered. The customers can claim for the money or else new item for the damaged item. Incase of non-perishable item, you have two options of getting either money or the perishable item. The Online Indian shop has a simple procedure for the return and exchange policy which works good for all the customers.
1.79 €*1.49 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100 g 300 g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
1.49 €*0.895€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.79 €*0.93€ per 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
5.49 €*2.75€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*1.25 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*0.35 € per 100g 1kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.68€ per 100g 440g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.66 € per 100g 450g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*7.48€ per 100g 40g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.50 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.29 € per 100 gm 1kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.89 €*0.945€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.40€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Popcorn Maize, Homemade Popcorns, TRS, 500g
Pani Puri Masala, Indian Spices Blend, Powder, MDH, 100g
Cashew Nuts, Kaju, Mundiri Paruppu, TRS, 100g
Kalonji, Black Onion Seeds, Nigella, Vengaya Vidhai, TRS, 100g
Guava, fresh, 300-500g
Chicken Curry Masala Mix, Indian Spicy Masala, Shan, 50g
Taj Mahal Tea, Indian Tea, Black Tea, Tea Leaves, Brooke Bond, 245g
Jeera Cumin Pappad, Pappadums, Papadum, South Indian, NGR, 200g
Kala Jeera, Caraway Seeds, Shahi Jeera, Jeeragam, TRS, 50g
Vindaloo Curry Paste, Instant Cooking Paste, AHG, 50g
