The online Indian shop at Germany has a flexible return and exchange policy.Its sure that the return and exchange policy of Online Indian store is designed in such a way that the Customers get benefited and satisfied through it. As the products are delivered through shipping, there is a chance that the items get damaged incase of beverage bottles, if ordered. The customers can claim for the money or else new item for the damaged item. Incase of non-perishable item, you have two options of getting either money or the perishable item. The Online Indian shop has a simple procedure for the return and exchange policy which works good for all the customers.
17.95 €*17.95 € per set
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.99€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*1.49 € per pack 15g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*1.49 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*1,49 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*7,96 € per 100g 25g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
6.49 €*3.25€ per 100g 2kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*0.895 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.99 € per 100g 250g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*2.98€ per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
4.99 €*9,99€ pro 1kg 300-500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
3.49 € – 16.99 €*3.49 € per glas 312g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.99 € – 2.49 €*From 1.99 € per 100g 100 g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*4.58€ per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.827 € per 100g 180g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Cornmeal, Coarse Flour, Ground Maize Flour, TRS, 500g
Bombay Biryani Masala, Spicy Masala Mix, MDH, 100g
Dosa Mix, Instant Dosai Flour, South Indian Breakfast, MTR, 200g
Puliyogare Rice Instant Mix, Paste,Tamarind Paste, MTR, 200g
Vermicelli, Indian Noodles, Semiya, Sevai, TRS, 200g
Plantain, fresh, Raw Banana, Valakkai, Africa, 1kg

