The online Indian shop at Germany has a flexible return and exchange policy.Its sure that the return and exchange policy of Online Indian store is designed in such a way that the Customers get benefited and satisfied through it. As the products are delivered through shipping, there is a chance that the items get damaged incase of beverage bottles, if ordered. The customers can claim for the money or else new item for the damaged item. Incase of non-perishable item, you have two options of getting either money or the perishable item. The Online Indian shop has a simple procedure for the return and exchange policy which works good for all the customers.
2.99 €*0.99 € per 100 g 300g
inkl. ges. MwSt:7% und zzgl. Shipping Costs
17.99 €*1.80 € per 100g 1Kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*2.49€ per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*0.298 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*2.29 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.50€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
16.99 €*1.36 € per 100g 1.25kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*1.290 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
0.99 €*0.99€ per100g 400g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.29 €*1.980 € per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.298 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.99€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.29 €*2,15€ per 100g 60g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.30 € per 100g 1kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs

Cornmeal, Coarse Flour, Ground Maize Flour, TRS, 500g
Bombay Biryani Masala, Spicy Masala Mix, MDH, 100g
Dosa Mix, Instant Dosai Flour, South Indian Breakfast, MTR, 200g
Puliyogare Rice Instant Mix, Paste,Tamarind Paste, MTR, 200g
Vermicelli, Indian Noodles, Semiya, Sevai, TRS, 200g
Plantain, fresh, Raw Banana, Valakkai, Africa, 1kg
Dal Fry, North Indian Special, Ready to Eat, Readymade, MTR, 300g

