The online Indian shop at Germany has a flexible return and exchange policy.Its sure that the return and exchange policy of Online Indian store is designed in such a way that the Customers get benefited and satisfied through it. As the products are delivered through shipping, there is a chance that the items get damaged incase of beverage bottles, if ordered. The customers can claim for the money or else new item for the damaged item. Incase of non-perishable item, you have two options of getting either money or the perishable item. The Online Indian shop has a simple procedure for the return and exchange policy which works good for all the customers.
1.79 €*1.49 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100 g 300 g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
1.49 €*0.895€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.79 €*0.93€ per 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
5.49 €*2.75€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*1.25 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*0.35 € per 100g 1kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.68€ per 100g 440g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.66 € per 100g 450g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*7.48€ per 100g 40g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.50 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.29 € per 100 gm 1kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.89 €*0.945€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.40€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Tilda Basmati, original, pure Basmati Rice, indian Reis, 5Kg
Lime Pickle, Lemon, Nimbu, South Indian Pickle, Priya, 300g
Ginger Garlic Paste, Adrak Lasun, Inchi Ulli Poondu, Heera, 210g
Kala Jeera, Caraway Seeds, Shahi Jeera, Jeeragam, TRS, 50g
Upma Rava, Semulje, Griesmeel, Semolino, Griss, Semoule, Annam, 1kg
Prestige Pressure Cooker, Rice Cooker, Aluminum, Indian, 3L
Condensed Milk, Sweetened, Thai, Longevity,305ml (397g)
Better Gutinous Reis, Rice,Thai Reis, 1kg
Tamarind Paste, Thai Dancer, 270g
Chappli Kabab Masala Mix, Spicy Masala Mix, Shan, 100g
