Please note that the fresh foods like Vegetables, Paneer and Frozen foods are not suitable for postal delivery. Visit our Indian shop in Berlin and buy there.
NEW: Shipping also possible on request! Contact Us to know more on shipping fresh mangoes/vegetables.
Asia Super Shop Berlin / Online-Indian-Shop.com
Lindenstr. 17,
10969 BERLIN, Germany
Telefon: +49-30 30 34 58 67
Fax: +49-30 30 34 58 66
Opening Hours: Monday to Saturday 10:00 to 19:30 Hrs
Lindenstr. 17,
10969 BERLIN, Germany
Telefon: +49-30 30 34 58 67
Fax: +49-30 30 34 58 66
Opening Hours: Monday to Saturday 10:00 to 19:30 Hrs
1.79 €*1.79 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
1.49 €*2.98€ per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
2.49 €*0.83 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
4.99 €*2.49€ per 100ml 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.99 €*0.40 € per 100g 1Kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.73€ per 100g 270g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*1.12 € per 100g 312g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*2.65€ per 100g 75g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
11.95 €*2,59 per Kg 5kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
1.49 €*2.98€ per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
6.49 €*3.25€ per 100g 2kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
12.95 €*12.95 € per piece 400g
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
4.99 €*4.99 per 1g 0.1g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.60€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.29 €*0.82€ per 100g 400g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*1.2 € per 100g 250g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.69 €*1.03 € per 100g 125g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*1.290 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
4.99 €*4.990 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*0.36€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.30 € per 100g 1kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
3.29 €*0.458 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Korma Paste, Indian Cooking Paste, Patak, 283g
Annam Red Raw Rice Unpolished, Riz Rouge Raw, Red Rohen Reis, Rouge Riz Cru, 1kg
Paneer Tikka Masala, Ready to Eat, Readymade, MTR, 300g
Basmathi Rice, Orginal, Chawal, Briyani Rice, Basmati-Reis, NGR, 5kg
Ganesha Agarbatti, Incense, Flute Masala, 15 Sticks
Pav Bhaji Masala, Ready to Eat, Readymade, MTR, 300g 
