Please note that the fresh foods like Vegetables, Paneer and Frozen foods are not suitable for postal delivery. Visit our Indian shop in Berlin and buy there.
NEW: Shipping also possible on request! Contact Us to know more on shipping fresh mangoes/vegetables.
Asia Super Shop Berlin / Online-Indian-Shop.com
Lindenstr. 17,
10969 BERLIN, Germany
Telefon: +49-30 30 34 58 67
Fax: +49-30 30 34 58 66
Opening Hours: Monday to Saturday 10:00 to 19:30 Hrs
Lindenstr. 17,
10969 BERLIN, Germany
Telefon: +49-30 30 34 58 67
Fax: +49-30 30 34 58 66
Opening Hours: Monday to Saturday 10:00 to 19:30 Hrs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
1.99 €*0.398 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.29 €*1.983 € per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.29 €*0.65€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*0.895 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 € – 5.49 €*3.98 € per 1Kg 500g-2Kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.995 € per 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.49 € per 100g 400g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99 € per 100 g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*4.580 € per 100g 0.05
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*1.79 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
0.99 €*1.65€ per 100g 60g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*0.845 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
14.99 €*0.333€ per 100g 4.5Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.99 €*0.40 € per 100g 1Kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*1,00€per 100g 350g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99€ per 100 g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.747 € per Piece 4 Pieces
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
*0.99 € per 100g 500g -1kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.458 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.99 € per 100g 250g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*1.49 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs

Korma Paste, Indian Cooking Paste, Patak, 283g
Schani Chapatti / Roti, 15 Pieces, Fresh, Ready to Ea
long fresh Brinjal, Kathirikai, long Indian brinjal,200-300g
Coconut, fresh, Nariyal, 1 Stk
Cashew Nuts, Kaju, Mundiri Paruppu, TRS, 100g
Plantain, fresh, Raw Banana, Valakkai, Indian Plantain, 1 piece
Groundnut, Golden Turtle Peanuts, Kadalai, without skin, 500g
Kalonji, Black Onion Seeds, Nigella, Vengaya Vidhai, TRS, 100g
Boiled Chickpeas, Cooked Chole, Kabuli Chana, Tin, TRS, 400g
Rice Flour, Ground Flour, Arisimaavu, TRS, 500g
Methi Seeds, Fenugreek, Vendhayam, Methi Dana, TRS, 100g
Amla, indische Stachelbeere, Gooseberry, Phyllanthus emblica, 250g
Corn Flour, Fine, 500g
Brown Lentils ,Brown Masoor dal, TRS, 500g
Idli Mix, Rice cake, South Indian, Instant Idly Flour, Periyar, 1Kg
Gari Cassava Flour, Coarse, Africa, TRS, 500g
Alubia Beans, White Kidney Beans, Cannellini Beans, TRS, 500g
Mung Dal, Split Moong dal, Yellow Dal, Paasi Paruppu, TRS, 500g
Stuffed Paratha Masala, MDH, 100g
