Please note that the fresh foods like Vegetables, Paneer and Frozen foods are not suitable for postal delivery. Visit our Indian shop in Berlin and buy there.
NEW: Shipping also possible on request! Contact Us to know more on shipping fresh mangoes/vegetables.
Asia Super Shop Berlin / Online-Indian-Shop.com
Lindenstr. 17,
10969 BERLIN, Germany
Telefon: +49-30 30 34 58 67
Fax: +49-30 30 34 58 66
Opening Hours: Monday to Saturday 10:00 to 19:30 Hrs
Lindenstr. 17,
10969 BERLIN, Germany
Telefon: +49-30 30 34 58 67
Fax: +49-30 30 34 58 66
Opening Hours: Monday to Saturday 10:00 to 19:30 Hrs
4.49 €*0.45 € per 100g 1kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.09 €*0.990 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*0.6975 € per 100g 400g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.79 €*0.93 € per Piece 2Pieces
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*1.79 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*1.23€ per 100g 283g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.25 € per 100g 1kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*1.38€ per 100g 180g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
49.95 €*49,95 € per pc
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*1.00€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*0.87€ per 100g 400g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*1.99 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
2.29 €*0.995 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
0.50 €*0.50 € per 1 stk 1 stk
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.39 €*1.39 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
3.19 €*0.80€ per 100g 400g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
12.95 €*12.95 € per piece 400g
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*1.25€ per 100g 240g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.916 € per 100g 250g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*4.98€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
8.99 €*1.79€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.995 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.46€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Corn Flour, Fine, 500g
Star Anise, Aniseeed, Whole Spices, TRS, 50g
Ponni Boiled Rice, Annam, 1 kg
Basmathi Rice, Orginal, Chawal, Briyani Rice, Basmati-Reis, NGR, 10kg
Boiled Chickpeas, Cooked Chole, Kabuli Chana, Tin, TRS, 400g
100 % Pure Mustard oil, Senföl, Massage Oil, KTC, 250ml
Horlicks, Malt Energy Drink, Hot Milk Drink, 300g
Coconut, fresh, Nariyal, 1 Stk
Matta Rice, Red Matta Rice, parboiled rice, Kerala, Periyar, 5kg
Gujarati Mixture, Indian Snacks, Namkeens, Haldirams, 200g
Guava, fresh, 300-500g
Upma Rava, Semulje, Griesmeel, Semolino, Griss, Semoule, Annam, 1kg
Nag Champa Agarbatti, Insence Sticks, Agarbatti, NGR,15g
Brown Lentils ,Brown Masoor dal, TRS, 500g
Ajwain, Thymol Carom Seeds, Omam, TRS, 100g
Basmathi Rice, Orginal, Chawal, Briyani Rice, Basmati-Reis, NGR, 5kg
Bananaleave, 1 piece, ONLY BERLIN DELIVERY
Sambar Mix, Instant Sambhar Mix, South Indian, GITS, 100g
Ponni Rice, Chawal, Arisi, South Indian, NGR, 10Kg
Ponni Raw Rice, Annam, 1 kg
Sambhar Powder, Masala Mix, South Indian Special, MTR, 200g
Sushi Rice, Japanese Rice, Japanese Rice, Sushi Rice, Sun Clad, 1kg
Basmati Rice, Broken, Chawal, Tilda, 10kg
Idly Rava , South Indian Idly rava, Instant Idly Rava, Passivt Rava, annam, 1kg
Gram Flour, Chickpea Flour, Besan, Kadalai Maavu, Annam, 500g

