A new online shop to buy Indian Groceries in Europe with free shipping inside Europe and safe delivery. Not only the Indian groceries, even the Sri Lankan groceries can be buyed in Online Indian shop with best price.Many brands of Indian products are made available at affordable price. Akash Basmati-Rice, Palak Paneer, Ready to Eat Papadam, Pappadums, Lijjat
Mango Juice, Rubicon, Chick Peas, Channa Chole are the top selling brands of Indian online shop. Many other fast moving products are also avialable at our online Indian shop which helps to make Indian food at home and make you taste the yummy Indian dishes even when tou stay far from India.
1.25 €*2.50 € per 1 kg 200-300g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
3.99 €*3,99€ per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*5.99 per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*0.87€ per 100g 400g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*0,358 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.458€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*2.99 € per 100ml 100ml
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.29 €*0.33 € per 100g 1kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.29 €*2.580 € per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.39 €*1.14€ per 100g 210g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
4.99 €*0.67€ per 100g 750g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Basmati Rice, Extra Long, Chawal, Simran, 10 kg
Unroasted Semiya vermicelli, Nudler, Nouilles Fines Grillees, Nouilles Multe Grillees, Bratfadennudeln, Vermicelles, Annam, 200g
Oil lamp, clay lamp, Diya, Sutti, Deepam, Diwali, Diwali Special, 7 pieces
Steamed Wheat Flour, Sri Lanka, Annam, 1 kg
Vermicelli, Indian Noodles, Semiya, Sevai, TRS, 200g
Bitter Gourd, Karela, Pagarkai, Indian Vegetable, 250g
Coriander Leaves, Cilantro, Hara Dhania, Kothamalli, 50g
Rice Flour, Ground Flour, Arisimaavu, TRS, 500g
Himalaja Crystal Salt – fine, Salt Range, Natur Hurtig, 1kg
Onions,yellow,500g
