Chakki atta flour retains the most healthy parts of the whole wheat grain by slowly stone-grinding the wheat. Shop for it online and Make delicious paratha, roti, chapati and puri breads to feed your family. order indian food product cheap Indian Groceries and spices available In our Online Shop the best ingredients that you need to have for your Indian Kitchen.
1.49 €*1.49 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
2.39 €*1.14€ per 100g 210g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.895€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
18.95 €*3,79€ per 1 kg 5kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
0.50 €*0.50 € per 1 stk 1 stk
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*1.42 € per 100g 175g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.276 € per 100g 1Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
4.99 €*4.99 € per100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*1.23 € per 100g 283g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Nagchampa Agarbatti, Incense Sticks, Yellow, Goloka, 16 g
Butter Chicken Paste, Instant Cooking Paste, AHG, 50g
Himalaja Crystal Salt – fine, Salt Range, Natur Hurtig, 1kg
Navaratan Korma, Vegetable Kurma, Readymade, Ready to Eat, MTR, 300g
Vindaloo Paste, Indian Cooking Paste, Patak, 283g
