Brooke Bond Red Label tea is a strong flavored, well-balanced black tea that makes a very good cup of milk tea, or masala chai if you are so inclined. Shop for it on Online Indian Shop at discounted price. A new online shop to buy food spices Indian Groceries in Europe.
1.49 €*1.49 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
2.39 €*1.14€ per 100g 210g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.895€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
18.95 €*3,79€ per 1 kg 5kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
0.50 €*0.50 € per 1 stk 1 stk
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*1.42 € per 100g 175g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.276 € per 100g 1Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
4.99 €*4.99 € per100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*1.23 € per 100g 283g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Coriander Leaves, Cilantro, Hara Dhania, Kothamalli, 50g
Vermicelli, Indian Noodles, Semiya, Sevai, TRS, 200g
Dosa Mix, Instant Dosai Flour, South Indian Breakfast, MTR, 500g
Fruit Chaat Masala, Indian Spices Mix, Shan, 50g
Dessicated, Grated Coconut, frozen grated coconut, 4 x 100g, 400g
Unroasted Semiya vermicelli, Nudler, Nouilles Fines Grillees, Nouilles Multe Grillees, Bratfadennudeln, Vermicelles, Annam, 200g
