Brooke Bond Red Label tea is a strong flavored, well-balanced black tea that makes a very good cup of milk tea, or masala chai if you are so inclined. Shop for it on Online Indian Shop at discounted price. A new online shop to buy food spices Indian Groceries in Europe.
1.49 €*2.98€ per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*1.49 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.249 € per 100g 1kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99 € per 100 g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*9.93 € per 100g 16g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.83€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*0.845 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.995 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.89 €*0.945€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Ponni Rice, Chawal, Arisi, South Indian, NGR, 5kg
Guava, fresh, 300-500g
Ivy Gourd, fresh, Kovakkai, Tindora, Tondli, 250g
Cinnamon, Pattai, Lavang Patta, Annam, 100g
Indian Wheat Flour, Atta, Aashirvaad, 2 Kg
Lime, fresh, Green Lime Fruit, Nimboo, 1 Piece
Urad Whole, Lentils, Whole, Black Gram, TRS, 2kg


