Being a quality-centric organization, we offer purest quality of broken basmati rice to our valuable clients at nominal price. Our range is rich in calories and energy and is widely used in a number of homes. A new online shop to buy dals Indian Groceries in Europe.
1.49 €*1.49 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
2.39 €*1.14€ per 100g 210g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.895€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
18.95 €*3,79€ per 1 kg 5kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
0.50 €*0.50 € per 1 stk 1 stk
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*1.42 € per 100g 175g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.276 € per 100g 1Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
4.99 €*4.99 € per100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*1.23 € per 100g 283g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Mangoleaves, Mavillai, Mangoblätter, Pooja Item, temple decoration, 10 pieces
Lime Leaves, Dried, Lemon Leaves, Elumichai ilai, Thailand, 25g
Coconut, fresh, Nariyal, 1 Stk
Ginger Garlic Paste, Adrak Lasun, Inchi Ulli Poondu, Heera, 210g
Condensed Milk, Sweetened, Thai, Longevity,305ml (397g)
Oil lamp, clay lamp, Diya, Sutti, Deepam, Diwali, Diwali Special, 7 pieces
Fruit Chaat Masala, Indian Spices Mix, Shan, 50g
Egg plant, fresh,Brinjal, Baingan, Indian Brinjal, small brinjal, 250g
Prestige Pressure Cooker, Rice Cooker, Aluminum, Indian, 3L
Himalaja Crystal Salt – fine, Salt Range, Natur Hurtig, 1kg
