What happens if I am not present at home during the time of delivery ?
If you are not available at home during the delivery time which is usually from 9 AM to 5 PM (Monday to Saturday), then your packet will be hand over to a nearby Hermespaket-Shop, so that you can take from there any time. Check Hermespaket Website to know more on that.
You can also inform us a nearby Hermespaket-Shop of your choice as shipping address, so that your packet will be shipped directly there and you can pick it up anytime.
You can find the nearby location of a Hermespaketshop here https://www.hermespaketshop.de/paketshopfinder/de/popup/index.html?db=false&package=false&open=false&identity=false&
Just give your pincode (PLZ) or City and click Search button to find all the Hermespaketshops near to your address (on the left side).
Out of stock
12.95 €*3.23 € per piece 460 Kg inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.73€ per 100g 270g inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Out of stock
1.49 €*1.490 € per 100g 100g inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*1.20€ per 100g 250g inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Out of stock
1.29 €*0.65€ per 100g 200g inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*0.60€ per 100g 300g inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.79 €*0.28 € per 100g 1Kg inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
Out of stock
1.29 €*1.29 € per 100g 100g inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs