What happens if I am not present at home during the time of delivery ?
If you are not available at home during the delivery time which is usually from 9 AM to 5 PM (Monday to Saturday), then your packet will be hand over to a nearby Hermespaket-Shop, so that you can take from there any time. Check Hermespaket Website to know more on that.
You can also inform us a nearby Hermespaket-Shop of your choice as shipping address, so that your packet will be shipped directly there and you can pick it up anytime.
You can find the nearby location of a Hermespaketshop here https://www.hermespaketshop.de/paketshopfinder/de/popup/index.html?db=false&package=false&open=false&identity=false&
Just give your pincode (PLZ) or City and click Search button to find all the Hermespaketshops near to your address (on the left side).
1.99 €*0,40€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
10.99 € – 20.99 €*9,99 € per 1kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
4.99 €*1,125 € per 100 g 400g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.79 €*0.558 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
5.29 €*0.35 € per Pieces 400g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
4.99 €*0.50 € per 100g 1 Kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
5.49 €*0.78 € per piece 500g
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
1.29 €*2,15€ per 100g 60g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.29 €*1.29 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
0.99 €*0.99 € per 1 Stk 1 stk
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.89 €*7.56 € per 100g 25g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
39.95 €*39.95 € per piece 1 kg
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs

Puliyogare Rice Instant Mix, Paste,Tamarind Paste, MTR, 200g