MTR Brand popular for its ready to eat, instant mix and pickles. Readymade also known as Ready to Eat (RTE) foods are processed food that are ready to eat without any extra cooking. Readymade meals are just easy to have instant food by heating in a pan or microwave and your delicious indian food is ready to eat .
1.99 €*0.995 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
Sale!
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.39 €*0.77 € per 100g 180g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*0.845 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.60€ per 100 g 500 g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*1.15€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.83€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100 g 300 g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.68€ per 100g 440g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.83 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.83€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Garlic, fresh, Knoblauch, Lasun, Poondu,110g-130g
Mango Chutney, Sweet, Indian Relish, Patak, 340g
Basmathi Rice, Orginal, Chawal, Briyani Rice, Basmati-Reis, NGR, 5kg
Urad Dhal Chilka, Urid Dal Chilka, Ulutham Paruppu, Split, TRS, 500g
Hot Mango Pickle, Achaar, North Indian, Hot, Spicy, Patak, 283g
Tandoori, Traditional Naan, Flatbread Fresh, 3 Pieces
Garlic Powder, Lahsun, Ulli, Poondu Podi, TRS, 100g
Guava, fresh, 300-500g
Oil lamp, clay lamp, Diya, Sutti, Deepam, Diwali, Diwali Special, 7 pieces
Pongal, South Indian, Ready to Eat, Readymade, MTR, 300g
