MTR Brand popular for its ready to eat, instant mix and pickles. Readymade also known as Ready to Eat (RTE) foods are processed food that are ready to eat without any extra cooking. Readymade meals are just easy to have instant food by heating in a pan or microwave and your delicious indian food is ready to eat .
1.99 €*0.995 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
Sale!
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.39 €*0.77 € per 100g 180g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*0.845 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.60€ per 100 g 500 g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*1.15€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.83€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100 g 300 g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.68€ per 100g 440g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.83 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.83€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Mint, fresh, Mint Leaves, Pudina, 50g
Lime Pickle, Lemon, Nimbu, South Indian Pickle, Priya, 300g
Bananaflower, Vazhaipoo, Kele khilana, 1 piece, ONLY BERLIN
Schani Chapatti / Roti, 15 Pieces, Fresh, Ready to Ea
Urad Dhal Chilka, Urid Dal Chilka, Ulutham Paruppu, Split, TRS, 2kg
Lime, fresh, Green Lime Fruit, Nimboo, 1 Piece
Poori, Bhatura, Fresh, Ready to Eat, Readymade, Schani, 15 Pieces
Sambhar Mix, Masala Mix, South Indian Special, MTR, 200g
