Samahan is a water soluble herbal preparation of 14 medical herbs used over centuries in health care. Samahan is most effective for analgesic, antipyretic, expectorant, and anti-inflammatory thus accounting in immediate relief.
Samahan, Link, 10x 4g
3.99 €*10€ per 100g 40g inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
In Stock. Delivery: 1 to 3 days!
Related products
10.90 €*9.08€ per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
12.99 €*1,30€ per 1 kg 10kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
5.49 €*0.78 € per piece 500g
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.50€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.276 € per 100g 1Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
7.95 €*0.795 € per piece 350g
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
12.95 €*3.23 € per piece 460 Kg
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.25 € per 100g 1Kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
3.99 €*0,79 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.916 € per 100g 250g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Garlic, fresh, Knoblauch, Lasun, Poondu,110g-130g
Mango Chutney, Sweet, Indian Relish, Patak, 340g
Basmathi Rice, Orginal, Chawal, Briyani Rice, Basmati-Reis, NGR, 5kg
Urad Dhal Chilka, Urid Dal Chilka, Ulutham Paruppu, Split, TRS, 500g
Hot Mango Pickle, Achaar, North Indian, Hot, Spicy, Patak, 283g
Tandoori, Traditional Naan, Flatbread Fresh, 3 Pieces
Garlic Powder, Lahsun, Ulli, Poondu Podi, TRS, 100g
Guava, fresh, 300-500g
Oil lamp, clay lamp, Diya, Sutti, Deepam, Diwali, Diwali Special, 7 pieces 

