Hot and spicy south indian style Priya ginger pickle. Ginger Pickle, Inji Oorugai, Hot, South Indian, Adrak Ka Achar, Priya.
Ingredients
Ginger, Edible oil, Jaggery, Salt, Tamarind Extract, Chilli Powder, Fenugreek powder, Mustard seeds, Chillies, Citric acid, Turmeric powder and Asafoetida.
Ginger Pickle, Inji Oorugai, Hot, South Indian, Adrak Ka Achar, Priya, 300g
2.99 €*0.99 € per 100g 300g inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
In Stock. Delivery: 1 to 3 days!
Related products
2.99 €*0.99 € per 100 g 300 g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99 € per 100 g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99 € per 100 g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*1.23€ per 100g 283g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99€ per 100 g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*1.23 € per 100g 283g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*1.23€ per 100g 283g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99 € per 100 g 300g
inkl. ges. MwSt:7% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99 € per 100 g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Nutmeg Husk, Javentry, Mace, Jathikai, Keule-foelie, Annam
Rasgulla, Indian Milk Sweet, Haldirams, 1 Kg
Brown Lentils ,Brown Masoor dal, TRS, 500g
PG Tea, Indian Black Tea, 250 g, 80 Bags
Tea-Plus Masala, Chai Masala, Tea Spices Mix, MDH, 35 g
Ponni Raw Rice, Annam, 1 kg
Basmathi Rice, Orginal, Chawal, Briyani Rice, Basmati-Reis, NGR, 5kg
Roasted Moonge Flour, Indian Moong Flour, Röti Dal Farine Moong, Annam, 500g
Lachcha Paratha, frozen paratha, Haldirams, 300g, ONLY BERLIN
Malabar Parotta, 6 pieces, frozen, 330g
Mango Pickle, Avakaya Pickle, Mangai Oorugai, Raw Mango Pickle, Priya, 300g 

