Want to visit our Indian store in Berlin (Capital of Germany), then take a look at the details below. You can buy fresh Indian and Sri Lankan vegetables and much more.
Asia Super Shop Berlin / Online-Indian-Shop.com
Lindenstr. 17,
10969 BERLIN, Germany
Telefon: +49-30 30 34 58 67
Fax: +49-30 30 34 58 66
Opening Hours: Monday to Saturday : 10:00 to 19:30 Hrs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
14.99 €*2.99 € per 1 kg 5Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €* 1.18 € per 100g 175g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
4.99 €*0.67€ per 100g 750g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
5.49 €*2.745 € per Kg 2Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.29 €*1.29 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
2.49 €*2.49 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
12.99 €*1,30€ per 1 kg 10kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.29 €*0.66€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.39 €*1.39 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.995 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*6.985€ per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
0.70 €*0.70 € per 1 stk 1 stk
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
5.99 €*1.99 € per 100ml 300 ml
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*7.48€ per 100g 40g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*1.49 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.79 €*0.279 € per 100g 1Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
4.99 €*2,15€ per 100g 232
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
12.95 €*1,43€ per 100g 900g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99 € per 100 g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.398 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
7.95 €*0.795 € per piece 350g
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.68€ per 100g 440g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Garlic, fresh, Knoblauch, Lasun, Poondu,110g-130g
Mango Chutney, Sweet, Indian Relish, Patak, 340g
Basmathi Rice, Orginal, Chawal, Briyani Rice, Basmati-Reis, NGR, 5kg
Urad Dhal Chilka, Urid Dal Chilka, Ulutham Paruppu, Split, TRS, 500g
Hot Mango Pickle, Achaar, North Indian, Hot, Spicy, Patak, 283g
Lime, fresh, Green Lime Fruit, Nimboo, 1 Piece
PG Tea, Indian Black Tea, 116g, 40 Bags
Sambhar Mix, Masala Mix, South Indian Special, MTR, 200g