A mild, spicy blend of crisp noodles, nuts, puffed rice, dried vegetables, with dry chutney. Get all this in your very own haldirams bhel puri mix only at Online Indian Shop at highly discounted price. Are you looking for indian ingredients online then order what the right groceries and spices for your indian cuisine and make your family happy.
1.49 €*2.98€ per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*1.49 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.249 € per 100g 1kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99 € per 100 g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*9.93 € per 100g 16g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.83€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*0.845 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.995 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.89 €*0.945€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Nagchampa Agarbatti, Incense Sticks, Yellow, Goloka, 16 g
Vindaloo Paste, Indian Cooking Paste, Patak, 283g
Sushi Rice, Japanese Rice, Japanese Rice, Sushi Rice, Sun Clad, 1kg
Nag Champa Agarbatti, Insence Sticks, Agarbatti, NGR,15g
Dosa Mix, Instant Dosai Flour, South Indian Breakfast, MTR, 500g
Vermicelli, Indian Noodles, Semiya, Sevai, TRS, 200g
Himalaja Crystal Salt – fine, Salt Range, Natur Hurtig, 1kg
Ginger Garlic Paste, Adrak Lasun, Inchi Ulli Poondu, Heera, 210g
Unroasted Semiya vermicelli, Nudler, Nouilles Fines Grillees, Nouilles Multe Grillees, Bratfadennudeln, Vermicelles, Annam, 200g


