A mild, spicy blend of crisp noodles, nuts, puffed rice, dried vegetables, with dry chutney. Get all this in your very own haldirams bhel puri mix only at Online Indian Shop at highly discounted price. Are you looking for indian ingredients online then order what the right groceries and spices for your indian cuisine and make your family happy.
2.29 €*0.763€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.75€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
0.79 €*0.718 per 100g 110g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
5.49 €*0.55 € per 100g 1Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.29 €*2.58€ per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*1.40€ per 100 g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.79 €*0.558 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
15.95 €*15.95 € per Piece 750g
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
3.49 € – 5.95 €*From 3.49 € per 1Kg 1kg-2kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.995 € per 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Cornmeal, Coarse Flour, Ground Maize Flour, TRS, 500g
Bitter Gourd, Karela, Pagarkai, Indian Vegetable, 250g
Chandan Agarbakthi, Agarbatti, Incense, Indian, 25 g , 20 Sticks
Organic Ginger Cookies, ginger cookies, organic, Linea Natura, 175g

