Brooke Bond Red Label tea is a strong flavored, well-balanced black tea that makes a very good cup of milk tea, or masala chai if you are so inclined. Shop for it on Online Indian Shop at discounted price. A new online shop to buy food spices Indian Groceries in Europe.
1.29 €*2.58€ per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.99 € per 100g 150g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.46€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
17.95 €*17.95 € per set
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*7,96 € per 100g 25g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*1.02 € per 100g 340g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
14.99 €*2.99 € per 1 kg 5Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*1.79 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
9.49 €*0.47€ per 100g 2Kg
inkl. ges. MwSt:7% und zzgl. Shipping Costs

Basmati Rice, Extra Long, Chawal, Simran, 10 kg
Unroasted Semiya vermicelli, Nudler, Nouilles Fines Grillees, Nouilles Multe Grillees, Bratfadennudeln, Vermicelles, Annam, 200g
Oil lamp, clay lamp, Diya, Sutti, Deepam, Diwali, Diwali Special, 7 pieces
Steamed Wheat Flour, Sri Lanka, Annam, 1 kg
Vermicelli, Indian Noodles, Semiya, Sevai, TRS, 200g
Bitter Gourd, Karela, Pagarkai, Indian Vegetable, 250g
Coriander Leaves, Cilantro, Hara Dhania, Kothamalli, 50g
Rice Flour, Ground Flour, Arisimaavu, TRS, 500g
Himalaja Crystal Salt – fine, Salt Range, Natur Hurtig, 1kg
Onions,yellow,500g
Organic Ginger Cookies, ginger cookies, organic, Linea Natura, 175g

