Being a quality-centric organization, we offer purest quality of broken basmati rice to our valuable clients at nominal price. Our range is rich in calories and energy and is widely used in a number of homes. A new online shop to buy dals Indian Groceries in Europe.
2.29 €*0.763€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.75€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
0.79 €*0.718 per 100g 110g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
5.49 €*0.55 € per 100g 1Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.29 €*2.58€ per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*1.40€ per 100 g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.79 €*0.558 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
15.95 €*15.95 € per Piece 750g
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
3.49 € – 5.95 €*From 3.49 € per 1Kg 1kg-2kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.995 € per 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Indian Wheat Flour, Atta, Aashirvaad, 10 Kg
Urad Dhal Chilka, Urid Dal Chilka, Ulutham Paruppu, Split, TRS, 2kg
Sambhar Powder, Masala Mix, South Indian Special, MTR, 200g
Schani Chapatti / Roti, 15 Pieces, Fresh, Ready to Ea
Butter Chicken Paste, Instant Cooking Paste, AHG, 50g

