What happens if I am not present at home during the time of delivery ?
If you are not available at home during the delivery time which is usually from 9 AM to 5 PM (Monday to Saturday), then your packet will be hand over to a nearby Hermespaket-Shop, so that you can take from there any time. Check Hermespaket Website to know more on that.
You can also inform us a nearby Hermespaket-Shop of your choice as shipping address, so that your packet will be shipped directly there and you can pick it up anytime.
You can find the nearby location of a Hermespaketshop here https://www.hermespaketshop.de/paketshopfinder/de/popup/index.html?db=false&package=false&open=false&identity=false&
Just give your pincode (PLZ) or City and click Search button to find all the Hermespaketshops near to your address (on the left side).
19.95 €*3,99 € per 1Kg 5kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.99 € – 2.49 €*From 1.99 € per 100g 100 g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99 € per 100 g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.99 € per 100 g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
0.70 €*0.70 € per 1 stk 1 stk
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.99€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
12.95 €*12.95 € per piece 400g
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
1.29 €*1.29 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
0.99 €*1.980 € per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*1.11 € per 100g 180g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.576 € per 100g 397ml
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Upma Instant Mix, South Indian Special, Rava, Sooji, Suji, MTR, 200g
Butter Chicken Paste, Instant Cooking Paste, AHG, 50g
Egg plant, fresh,Brinjal, Baingan, Indian Brinjal, small brinjal, 250g
Steamed Wheat Flour, Sri Lanka, Annam, 1 kg
Dried Mango Slices, Pack, Philippine Brand, 100g