What happens if I am not present at home during the time of delivery ?
If you are not available at home during the delivery time which is usually from 9 AM to 5 PM (Monday to Saturday), then your packet will be hand over to a nearby Hermespaket-Shop, so that you can take from there any time. Check Hermespaket Website to know more on that.
You can also inform us a nearby Hermespaket-Shop of your choice as shipping address, so that your packet will be shipped directly there and you can pick it up anytime.
You can find the nearby location of a Hermespaketshop here https://www.hermespaketshop.de/paketshopfinder/de/popup/index.html?db=false&package=false&open=false&identity=false&
Just give your pincode (PLZ) or City and click Search button to find all the Hermespaketshops near to your address (on the left side).
19.95 €*3,99 € per 1Kg 5kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.99 € – 2.49 €*From 1.99 € per 100g 100 g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99 € per 100 g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.99 € per 100 g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
0.70 €*0.70 € per 1 stk 1 stk
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.99€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
12.95 €*12.95 € per piece 400g
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
1.29 €*1.29 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
0.99 €*1.980 € per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*1.11 € per 100g 180g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.576 € per 100g 397ml
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Dosa Mix, Instant Dosai Flour, South Indian Breakfast, MTR, 500g
Condensed Milk, Sweetened, Thai, Longevity,305ml (397g)