South Indian Special – Buy Your favorite South Indian Special Foods and Ingredients Online from our Indian Shopping portal.
21.95 €* 2.19€ per Kg 10Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
10.95 €* 2.19 € per Kg 5
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.995 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
19.95 €*3,99 € per 1Kg 5kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99 € per 100 g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*1,17€ per 100g 170g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.995 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.30 € per 100g 1kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
4.49 €*0.45 € per 100g 1 kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*1.25€ per 100g 240g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.745 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.29 €*0.65 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.29 €*0.65€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.645 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*1.25€ per 100g 240g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.59 €*1.06€ per 100g 150g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.29 €*0.33 € per 100g 1kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*2.49 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
4.99 €*1.99€ per 100g 250g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Butter Chicken Masala, Spicy Masala Mix, MDH, 100g
Coconut, fresh, Nariyal, 1 Stk
Fruit Chaat Masala, Indian Spices Mix, Shan, 50g
Cornmeal, Coarse Flour, Ground Maize Flour, TRS, 500g
Haleem Masala Mix, Spices Mix, Shan, 50g
Plantain, fresh, Raw Banana, Valakkai, Africa, 1kg
Boiled Chickpeas, Cooked Chole, Kabuli Chana, Tin, TRS, 400g
Idli Instant Mix, South Indian Special, Steamed Rice Cake, Gits, 200g
Ponni Rice, Chawal, Arisi, South Indian, NGR, 5kg

