Ready to eat and Ready meals are the best products for working people and the beginners who wish to make Indian dishes at home. You can make variety of Indian and Sri Lankan foods in just minutes by following the instructions correctly which is written on the pack. It taste good and gives you the original flavor of Indian cuisines. In online Indian shop we have Ready made Hyderabad Briyani, Dal Tadka fry, Kesari Bhath, Khara Bhath and many more. Start purchasing your favorite Indian dishes at Online Indian store.
Sale!
4.99 €*0.67€ per 100g 750g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
5.29 €*0.35 € per Pieces 400g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.60€ per 100 g 500 g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.83€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.83 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.83 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.663 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.663 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.83 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Diya Wicks, Oil Lamp, Cotton Wicks, 1 Bunch
Chicken Curry Masala Mix, Indian Spicy Masala, Shan, 50g
Ponni Raw Rice, Annam, 1 kg
Steamed Wheat Flour, Sri Lanka, Annam, 1 kg
Khaman Dhokla, Instant Mix, Gits, 180g
PG Tea, Indian Black Tea, 116g, 40 Bags
Cornmeal, Coarse Flour, Ground Maize Flour, TRS, 500g
Matta Rice, Red Matta Rice, parboiled rice, Kerala, Periyar, 5kg
Paneer Tikka Masala, Ready to Eat, Readymade, MTR, 300g