Ready to eat and Ready meals are the best products for working people and the beginners who wish to make Indian dishes at home. You can make variety of Indian and Sri Lankan foods in just minutes by following the instructions correctly which is written on the pack. It taste good and gives you the original flavor of Indian cuisines. In online Indian shop we have Ready made Hyderabad Briyani, Dal Tadka fry, Kesari Bhath, Khara Bhath and many more. Start purchasing your favorite Indian dishes at Online Indian store.
Sale!
4.99 €*0.67€ per 100g 750g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
5.29 €*0.35 € per Pieces 400g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.60€ per 100 g 500 g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.83€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.83 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.83 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.663 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.663 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.83 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Lime, fresh, Green Lime Fruit, Nimboo, 1 Piece
Methi Seeds, Fenugreek, Vendhayam, Methi Dana, TRS, 100g
Turmeric Powder, Haldi, Manjal, NGR, 1Kg
Rice Flakes, Beaten Rice, Poha, Aval, Chivda, White, Periyar, 300g
Ponni Boiled Rice, Annam, 1 kg
Ponni Rice, Chawal, Arisi, South Indian, NGR, 10Kg
Lime Pickle, Achar, Urugai, Lemon, Patak, 282g
Star Anise, Aniseeed, Whole Spices, TRS, 50g
Maida, All Purpose Flour, Maida Mel, Maida Mael, Maida Farina, Annam, 1Kg
Kumkum, Red powder, Holy, Indian Bindi, Pooja Articles, 20g
Dosa Mix, Instant Dosai Flour, South Indian Breakfast, MTR, 500g