Indian snacks are very popular for its spicy and crispy nature known through out the world. buy indian snacks., If spoken about snacks, various yummy and regional snack foods do pop into the mind of Indian people. buy snacks online., Snacks and Namkeens play a very important role in Indian occasions and festivals. indian snacks online., People in Indian subcontinent love to eat hot and spicy Snacks. buy indian snacks online., To make your home filled with joy and special occasions always, the online Indian shop provides you the snacks from both South and North India and you can feel the original taste of Haldiram brands too. order snacks online.,
5.49 €*1,83€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*0.87€ per 100g 400g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.19 €*0.80€ per 100g 400g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*1.2 € per 100g 250g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*1,10€ per 100g 180g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.79 € per 100g 250
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.89 €*0.945€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.99€ per 100g 180g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*1,17€ per 100g 170g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.995 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.995 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*0.90€ per 100g 200 g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
6.99 €*0.70 € per 100g 1Kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
4.49 €*1.247€ per 100g 360g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*0.895 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.745 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*1,00€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*0.745 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*0.845 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.89 €*0,945 € per 100g 200
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Coriander Leaves, Fresh, Hara Dhania, 50g
Organic Ayurvedic ghee, Indian clarified butter, Indian origin, Ayurvedic Foods, 190g
Jaffna Curry Powder, Indian Spicy Powder, Hot, Annam, 900g
Plantain, fresh, Raw Banana, Valakkai, Africa, 1kg
Paneer Butter Masala, Ready to Eat, Readymade, MTR, 300g
Pillsbury Atta, Indian Wheat Flour, Whole Grain Flour, 10kg
Mint, fresh, Mint Leaves, Pudina, 50g
Bhindhi Masala, Okra, Ladies Finger, Ready to Eat, MTR, 300g
Bottle Gourd, Lauki, Ghi, Suraikai, Indian Vegetable, 1 piece (600g-700g)
Bio Black Beans, Whole, Black Gram, Davert, 500g
Nag Champa Agarbatti, Insence Sticks, Agarbatti, NGR,15g
Mini Dhoop Sticks, Incense Dhoop, Agarbatti, Padmini, 10 Sticks
Nihari Curry Masala, Spices Mix, Shan, 60g
Urad Whole, Lentils, Whole, Black Gram, TRS, 2kg
Boiled Chickpeas, Cooked Chole, Kabuli Chana, Tin, TRS, 400g
Basmathi Rice, Orginal, Chawal, Briyani Rice, Basmati-Reis, NGR, 5kg
Mung Dal Vadai,Instant Mix Gits, 200g








