A one-stop online Indian grocery store providing one of the largest and comprehensive selection of Asian grocery items like Basmati rice, Indian spices and much more available in Germany and Europe. Online shop to buy india spices original Indian Spices and Groceries in Germany and Europe with alomost all of Indian Products at best price.
1.29 €*2.58€ per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.99 € per 100g 150g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.46€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
17.95 €*17.95 € per set
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*7,96 € per 100g 25g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*1.02 € per 100g 340g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
14.99 €*2.99 € per 1 kg 5Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*1.79 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
9.49 €*0.47€ per 100g 2Kg
inkl. ges. MwSt:7% und zzgl. Shipping Costs

Basmati Rice, Extra Long, Chawal, Simran, 10 kg
Unroasted Semiya vermicelli, Nudler, Nouilles Fines Grillees, Nouilles Multe Grillees, Bratfadennudeln, Vermicelles, Annam, 200g
Oil lamp, clay lamp, Diya, Sutti, Deepam, Diwali, Diwali Special, 7 pieces
Steamed Wheat Flour, Sri Lanka, Annam, 1 kg
Vermicelli, Indian Noodles, Semiya, Sevai, TRS, 200g
Bitter Gourd, Karela, Pagarkai, Indian Vegetable, 250g
Nag Champa Agarbatti, Insence Sticks, Agarbatti, NGR,15g
Kerala Mixture,Spicy Mixture, Snack, Kerala, 400g, Delicious Delights
Vindaloo Paste, Indian Cooking Paste, Patak, 283g

