Please note that the fresh foods like Vegetables, Paneer and Frozen foods are not suitable for postal delivery. Visit our Indian shop in Berlin and buy there.
NEW: Shipping also possible on request! Contact Us to know more on shipping fresh mangoes/vegetables.
Asia Super Shop Berlin / Online-Indian-Shop.com
Lindenstr. 17,
10969 BERLIN, Germany
Telefon: +49-30 30 34 58 67
Fax: +49-30 30 34 58 66
Opening Hours: Monday to Saturday 10:00 to 19:30 Hrs
Lindenstr. 17,
10969 BERLIN, Germany
Telefon: +49-30 30 34 58 67
Fax: +49-30 30 34 58 66
Opening Hours: Monday to Saturday 10:00 to 19:30 Hrs
0.99 €*0.99€ per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
5.99 €*0.299 € per 100g 2Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.39 €* 1,14€ per 100g 210g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*1.490 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
9.99 €*1.11€ per 100g 900g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.99 €*7,985 € per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.75€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
0.70 €*0.70 € per 1 stk 1 stk
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
2.99 €*0.60€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*5.96 per 100g 25g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
4.99 €*4.990 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.79 €*4,211 € per 100 g 90g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*1.25 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.79 €*0.558 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
4.49 €*1.20€ per 100ml 375ml
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*0.895 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*1.20€ per 100g 250g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.40€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*2.99 € per piece 20g
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.57€ per 100g 250g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*0.87€ per 100g 400g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.39 €*0.77 € per 100g 180g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Ponni Rice, Chawal, Arisi, South Indian, NGR, 10Kg
Rice Flakes, Beaten Rice, Poha, Aval, Chivda, White, Periyar, 300g
Samahan, Link, 10x 4g
Gari Cassava Flour, Coarse, Africa, TRS, 500g
Alubia Beans, White Kidney Beans, Cannellini Beans, TRS, 500g
Raw Sugar, Bio, Organic, Demerara, Naturata, 500g
Annam Red Raw Rice Unpolished, Riz Rouge Raw, Red Rohen Reis, Rouge Riz Cru, 1kg
Black Pepper Powder, Kali Mirch, Gol Mirch, Milagu Podi, TRS, 100g
Maize Meal, White, TRS, 500g
Nihari Curry Masala, Spices Mix, Shan, 60g
Upma Rava, Semulje, Griesmeel, Semolino, Griss, Semoule, Annam, 1kg
Samahan, Link, 100x 4g
Organic Basmati Rice, Brown Basmati Rice, Bio, Davert, 500g


