Please note that the fresh foods like Vegetables, Paneer and Frozen foods are not suitable for postal delivery. Visit our Indian shop in Berlin and buy there.
NEW: Shipping also possible on request! Contact Us to know more on shipping fresh mangoes/vegetables.
Asia Super Shop Berlin / Online-Indian-Shop.com
Lindenstr. 17,
10969 BERLIN, Germany
Telefon: +49-30 30 34 58 67
Fax: +49-30 30 34 58 66
Opening Hours: Monday to Saturday 10:00 to 19:30 Hrs
Lindenstr. 17,
10969 BERLIN, Germany
Telefon: +49-30 30 34 58 67
Fax: +49-30 30 34 58 66
Opening Hours: Monday to Saturday 10:00 to 19:30 Hrs
0.99 €*0.99€ per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
5.99 €*0.299 € per 100g 2Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.39 €* 1,14€ per 100g 210g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*1.490 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
9.99 €*1.11€ per 100g 900g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.99 €*7,985 € per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.763 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.75€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
0.70 €*0.70 € per 1 stk 1 stk
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
2.99 €*0.60€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*5.96 per 100g 25g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
4.99 €*4.990 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.79 €*4,211 € per 100 g 90g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*1.25 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.79 €*0.558 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
4.49 €*1.20€ per 100ml 375ml
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*0.895 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*1.20€ per 100g 250g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.40€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*2.99 € per piece 20g
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.57€ per 100g 250g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*0.87€ per 100g 400g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.39 €*0.77 € per 100g 180g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Ajwain, Thymol Carom Seeds, Omam, TRS, 100g
Golden Phoenix Rice,Chawal, Thai, 4.5 Kg
Jaffna Curry Powder, Indian Spicy Powder, Hot, Annam, 900g
Tilda Basmati, original, Basmati Rice, Indian Rice, 2Kg
Ponni Boiled Rice, Annam, 1 kg
Coriander Leaves, Cilantro, Hara Dhania, Kothamalli, 50g


