Blended to perfection, using slowly roasted spices for a fuller flavour, this authentic Biryani spices mix will take your taste buds on an exciting journey. This flavourful blend, is ideal for preparing Indian-style biryani dishes like Bombay Biryani, Hyderabadi Biryani, Veg Biryani, Mutton Biryani and more. Online shop to buy indian pulses original Indian Spices and Groceries.
1.29 €*2.58€ per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.99 € per 100g 150g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.46€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
17.95 €*17.95 € per set
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*7,96 € per 100g 25g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*1.02 € per 100g 340g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
14.99 €*2.99 € per 1 kg 5Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*1.79 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
9.49 €*0.47€ per 100g 2Kg
inkl. ges. MwSt:7% und zzgl. Shipping Costs

Mango Chutney, Sweet, Indian Relish, Patak, 340g
Himalaja Crystal Salt – fine, Salt Range, Natur Hurtig, 1kg
Dosa Mix, Instant Dosai Flour, South Indian Breakfast, MTR, 500g

