Shopping via our online indian shop give your more value on your money and time, so, if you are happy with our service and enjoy the new online shopping experience of Indian groceries and spices online here in Europe, then refer your friends to our shop.
19.95 €*3,99 € per 1Kg 5kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.99 € – 2.49 €*From 1.99 € per 100g 100 g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99 € per 100 g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.99 € per 100 g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
0.70 €*0.70 € per 1 stk 1 stk
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.99€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
12.95 €*12.95 € per piece 400g
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
1.29 €*1.29 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
0.99 €*1.980 € per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*1.11 € per 100g 180g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.576 € per 100g 397ml
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Ponni Rice, Chawal, Arisi, South Indian, NGR, 5kg
Guava, fresh, 300-500g
Ivy Gourd, fresh, Kovakkai, Tindora, Tondli, 250g
Cinnamon, Pattai, Lavang Patta, Annam, 100g
Indian Wheat Flour, Atta, Aashirvaad, 2 Kg
Lime, fresh, Green Lime Fruit, Nimboo, 1 Piece
Urad Whole, Lentils, Whole, Black Gram, TRS, 2kg
Swarna Night Queen No.1 Agarbatti, Incense, Indian, Moksh, 25g
Korma Curry Masala, Spices Mix, Shan, 50g
Poori, Bhatura, Fresh, Ready to Eat, Readymade, Schani, 15 Pieces