Sri Lankan Foods Sri Lankan Food is known well around the world for its unique taste and it is a complex cuisine of South Asia. popular indian foods., Sri Lankan Cuisine resembles to Kerala cuisine of India. indian foods company., In our online Indian shop we provide the customers with popular Sri Lankan products like red Rice flakes, puttu pittu flour, instant string hoppers, ceylon tea, sambal, Khatta sambol, pickles and many more. gourmet foods online., Do check out online Indian groceries shop for your favourite Sri Lankan products. buy indian foods online.
4.49 €*1.20€ per 100ml 375ml
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.50€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.99€ per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
15.95 €*15.95 € per Piece 750g
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.60 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
0.99 €*9.9 € per 100g 10g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.29 €*12.9 € per 100g 10g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.276 € per 100g 1Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.916 € per 100g 250g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
6.95 €*0.695 € per 100g 1Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.99 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.25 € per 100g 1Kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.745 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.29 €*0.33 € per 100g 1Kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
0.99 €*1.980 € per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Coriander Leaves, Fresh, Hara Dhania, 50g
Organic Ayurvedic ghee, Indian clarified butter, Indian origin, Ayurvedic Foods, 190g
Jaffna Curry Powder, Indian Spicy Powder, Hot, Annam, 900g
Plantain, fresh, Raw Banana, Valakkai, Africa, 1kg
Paneer Butter Masala, Ready to Eat, Readymade, MTR, 300g
Pillsbury Atta, Indian Wheat Flour, Whole Grain Flour, 10kg
Mint, fresh, Mint Leaves, Pudina, 50g
Bhindhi Masala, Okra, Ladies Finger, Ready to Eat, MTR, 300g
Bottle Gourd, Lauki, Ghi, Suraikai, Indian Vegetable, 1 piece (600g-700g)
Bio Black Beans, Whole, Black Gram, Davert, 500g
Nag Champa Agarbatti, Insence Sticks, Agarbatti, NGR,15g
Mini Dhoop Sticks, Incense Dhoop, Agarbatti, Padmini, 10 Sticks
Nihari Curry Masala, Spices Mix, Shan, 60g
Urad Whole, Lentils, Whole, Black Gram, TRS, 2kg
Boiled Chickpeas, Cooked Chole, Kabuli Chana, Tin, TRS, 400g
Banana Chips, Plantain Chips, Kerala, Vazhaikkai Poriyal, Delicious Delights, 300g
Dry Mint Leaves, Pudina, NGR, 10g
