Samahan is a water soluble herbal preparation of 14 medical herbs used over centuries in health care. Samahan is most effective for analgesic, antipyretic, expectorant, and anti-inflammatory thus accounting in immediate relief.
Samahan, Link, 10x 4g
3.99 €*10€ per 100g 40g inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
In Stock. Delivery: 1 to 3 days!
Related products
34.95 €*8.74€ per 100g 400g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*1.49 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
3.29 €*0.33 € per 100g 1Kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
3.99 €*0.40 € per 100g 1Kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.25 € per 100g 1Kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*2.49 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
3.99 €*0,79 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
12.99 €*1,30€ per 1 kg 10kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
4.99 €*0.50 € per 100g 1 Kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.79 €*1.12 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Soan Papdi, Indian Sweet,Haldirams, Classic, 250g
Rice Flakes, Beaten Rice, Poha, Aval, Chivda, TRS, 300g
Corn Starch, Knorr, 420g
Idly Rava , South Indian Idly rava, Instant Idly Rava, Passivt Rava, annam, 1kg
Ivy Gourd, fresh, Kovakkai, Tindora, Tondli, 250g
Korma Paste, Indian Cooking Paste, Patak, 283g
Turmeric Powder, Haldi, Manjal, NGR, 1Kg
Lime, fresh, Green Lime Fruit, Nimboo, 1 Piece
Rice Flakes, Beaten Rice, Poha, Aval, Chivda, White, Periyar, 300g
Ajwain, Thymol Carom Seeds, Omam, TRS, 100g
Samahan, Link, 100x 4g 
