NEW: From now on SHIPPING within Germany is possible! For fresh products we charge additional costs of 2,99 €! Please note that the fresh indian paneer will be shipped on the following Monday or Tuesday with the remaining order. If the indian panner are not available, the purchase price will be refunded.
5x Panir, Paneer, Rahmkäse, Indische Käse, Kochkäse Pur, Ayurveda 5x250g 1,25 KG
16.99 €*1.36 € per 100g 1.25kg inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
In Stock. Delivery: 1 to 3 days!
Related products
19.95 €*3,99 € per 1Kg 5kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*0.790€ per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.249 € per piece 10 pieces
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.249 € per 100g 1kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.25 €*2.50 € per 1 kg 200-300g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*0.99 € per 100g 250g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*1.49 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
10.95 €*1.82 € per Piece 4-6 Pieces
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*1.79 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs

Methi Seeds, Fenugreek, Vendhayam, Methi Dana, TRS, 100g
Nutmeg, Whole Jaifal, Jaiphal, Jathikai, TRS, 100g
Kala Jeera, Caraway Seeds, Shahi Jeera, Jeeragam, TRS, 50g
Swarna Night Queen No.1 Agarbatti, Incense, Indian, Moksh, 25g
Red Chillies, Red Dry Chillies, Dry chillies, whole, Capsicum, Annam, 500g
Star Anise, Aniseeed, Whole Spices, TRS, 50g
Idli Instant Mix, South Indian Special, Steamed Rice Cake, Gits, 200g
Corn Flour, Fine, 500g
Maize Meal, White, TRS, 500g
Bio Red Kidney Beans, Rajma, Sivappu Karamani Sundal, Green Organic, 400g
Mung Dal Vadai,Instant Mix Gits, 200g
Paneer, Fresh Indian Cheese, Organic, 200g 



