We keep our customers happy with their online shopping via our Online Indian shop. So, if you have any comments then please contact us via following communication channels.
You can contact us via Email directly (contact@online-indian-shop.com) or use our Contact form to communicate us.
You can also call us directly at +49 30 30345867 (Berlin) during the shop opening hours and we will help you immediately.
If you have any more questions, then please check our huge collection of most frequently asked questions from our customers.
2.49 €*2.490 € per kg 1 kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*2.98€ per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.79 €*0.558 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*3.98€ per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.458 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.49 €*1.249 € per 100g 200g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*0.790 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*1,79 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*0.87€ per 100g 400g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
0.99 € – 2.49 €*0.99 € per 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.46€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.89 €*0,945 € per 100g 200
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs

Tilda Basmati, original, pure Basmati Rice, indian Reis, 5Kg
Lime Pickle, Lemon, Nimbu, South Indian Pickle, Priya, 300g
Ginger Garlic Paste, Adrak Lasun, Inchi Ulli Poondu, Heera, 210g
Kala Jeera, Caraway Seeds, Shahi Jeera, Jeeragam, TRS, 50g
Upma Rava, Semulje, Griesmeel, Semolino, Griss, Semoule, Annam, 1kg
Prestige Pressure Cooker, Rice Cooker, Aluminum, Indian, 3L
Condensed Milk, Sweetened, Thai, Longevity,305ml (397g)
Better Gutinous Reis, Rice,Thai Reis, 1kg
Tamarind Paste, Thai Dancer, 270g
Chappli Kabab Masala Mix, Spicy Masala Mix, Shan, 100g
Nag Champa Agarbatti, Insence Sticks, Agarbatti, NGR,15g
Egg plant, fresh,Brinjal, Baingan, Indian Brinjal, small brinjal, 250g
Ponni-Reis, Raw Rice, Periyar, 1kg
Basmati Rice, Chawal, Briyani Rice, Tilda,1Kg
