Chicken white korma is a spicy blend of chicken and spices. one of the popular Indian dish, milder in taste and color but it is as delicious as the regular korma. order and get it shipped anywhere within Germany and Europe. Looking to buy spices in bulk , the right shopping website for original Indian Groceries and spices online.
2.49 €*0.499 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0,99 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
7.95 €*0.795 € per piece 350g
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.598 € per Pieces 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*1.087 € per100g 175g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
6.95 €*1,54€ per 100g 450g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*1.49 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*1.79€ per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.76€ per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*3.58 € per 100 g 50 g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs

Mangoleaves, Mavillai, Mangoblätter, Pooja Item, temple decoration, 10 pieces
Lime Leaves, Dried, Lemon Leaves, Elumichai ilai, Thailand, 25g
Coconut, fresh, Nariyal, 1 Stk
Ginger Garlic Paste, Adrak Lasun, Inchi Ulli Poondu, Heera, 210g
Condensed Milk, Sweetened, Thai, Longevity,305ml (397g)
Oil lamp, clay lamp, Diya, Sutti, Deepam, Diwali, Diwali Special, 7 pieces
Fruit Chaat Masala, Indian Spices Mix, Shan, 50g
Egg plant, fresh,Brinjal, Baingan, Indian Brinjal, small brinjal, 250g
Prestige Pressure Cooker, Rice Cooker, Aluminum, Indian, 3L
Himalaja Crystal Salt – fine, Salt Range, Natur Hurtig, 1kg
Basmati Rice, Extra Long, Chawal, Simran, 10 kg
Sona Masoori Rice, Chawal, Indian Rice, Annam, 5kg
Butter Chicken Paste, Instant Cooking Paste, AHG, 50g
Dal Tadka, Fried Lentils, Masala Bagh, 300g
Navaratan Korma, Vegetable Kurma, Readymade, Ready to Eat, MTR, 300g

