Being a quality-centric organization, we offer purest quality of broken basmati rice to our valuable clients at nominal price. Our range is rich in calories and energy and is widely used in a number of homes. A new online shop to buy dals Indian Groceries in Europe.
1.29 €*2.58€ per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.99 € per 100g 150g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.46€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
17.95 €*17.95 € per set
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*7,96 € per 100g 25g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*1.02 € per 100g 340g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
14.99 €*2.99 € per 1 kg 5Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*1.79 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
9.49 €*0.47€ per 100g 2Kg
inkl. ges. MwSt:7% und zzgl. Shipping Costs

Mangoleaves, Mavillai, Mangoblätter, Pooja Item, temple decoration, 10 pieces
Lime Leaves, Dried, Lemon Leaves, Elumichai ilai, Thailand, 25g
Coconut, fresh, Nariyal, 1 Stk
Ginger Garlic Paste, Adrak Lasun, Inchi Ulli Poondu, Heera, 210g
Condensed Milk, Sweetened, Thai, Longevity,305ml (397g)
Oil lamp, clay lamp, Diya, Sutti, Deepam, Diwali, Diwali Special, 7 pieces
Fruit Chaat Masala, Indian Spices Mix, Shan, 50g
Egg plant, fresh,Brinjal, Baingan, Indian Brinjal, small brinjal, 250g
Prestige Pressure Cooker, Rice Cooker, Aluminum, Indian, 3L
Himalaja Crystal Salt – fine, Salt Range, Natur Hurtig, 1kg
Basmati Rice, Extra Long, Chawal, Simran, 10 kg
Sona Masoori Rice, Chawal, Indian Rice, Annam, 5kg

