Hot and spicy south indian style Priya ginger pickle. Ginger Pickle, Inji Oorugai, Hot, South Indian, Adrak Ka Achar, Priya.
Ingredients
Ginger, Edible oil, Jaggery, Salt, Tamarind Extract, Chilli Powder, Fenugreek powder, Mustard seeds, Chillies, Citric acid, Turmeric powder and Asafoetida.
Ginger Pickle, Inji Oorugai, Hot, South Indian, Adrak Ka Achar, Priya, 300g
2.99 €*0.99 € per 100g 300g inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
In Stock. Delivery: 1 to 3 days!
Related products
2.99 €*0.99 € per 100 g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99 € per 100g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*1.28 € per 100g 282g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*1.23 € per 100g 283g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
3.49 € – 16.99 €*1.28 € per 100g 283g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99 € per 100 g 300g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*1.23€ per 100g 283g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
3.49 € – 16.99 €*3.49 € per glas 312g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*1.23 € per 100g 283g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.99 €*0.99 € per 100 g 300g
inkl. ges. MwSt:7% und zzgl. Shipping Costs

Bio Red Kidney Beans, Rajma, Sivappu Karamani Sundal, Green Organic, 400g
Guava, fresh, 300-500g
Mango Pickle, Avakaya Pickle, Mangai Oorugai, Raw Mango Pickle, Priya, 300g
Taj Mahal Tea, Indian Tea, Black Tea, Tea Leaves, Brooke Bond, 245g
Basmathi Rice, Orginal, Chawal, Briyani Rice, Basmati-Reis, NGR, 10kg
Lime Pickle, Achar, Urugai, Lemon, Patak, 282g
Ponni Rice, South Indian Rice, Boiled Rice, Arisi, Periyar, 5 Kg
Kalonji, Black Onion Seeds, Nigella, Vengaya Vidhai, TRS, 100g
Chilli Pickle, Hari Mirch ka Achar, Pachai Milagai, Green Chilli Sliced, Priya, 300g 

