Do you want to pay your order via normal bank transfer but need your order to be sent immediately for shipping ? then take a look at how it works.
1Shop your favorite Indian food products via our Indian Online Shop.
2Add the products to cart that you want to buy and go to Checkout
3In the Checkout process select “Bank Transfer” as Payment method and place the order
4Check your Email for order confirmation and payment details, where you will find the details of our bank account.
5Transfer the order amount with your order ID and send us the receipt (if you transfer via online banking) of your bank transaction to us via Email.
6After checking the transaction receipt, we will dispatch your order immediately for shipping.
7In this case we will not wait until your money reaches our bank account which normally it takes 2-3 working days, so you will receive the order very quickly.
1.29 €*2.58€ per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.99 € per 100g 150g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.46€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
17.95 €*17.95 € per set
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*7,96 € per 100g 25g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*1.02 € per 100g 340g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
14.99 €*2.99 € per 1 kg 5Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*1.79 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
9.49 €*0.47€ per 100g 2Kg
inkl. ges. MwSt:7% und zzgl. Shipping Costs

Dessicated, Grated Coconut, frozen grated coconut, 4 x 100g, 400g
Idli- & Dosabatter, fresh batter, Garam Foods, 1kg
Ponni Rice, South Indian Rice, Boiled Rice, Arisi, Periyar, 5 Kg
Puliyogare Rice Instant Mix, Paste,Tamarind Paste, MTR, 200g
