A mild, spicy blend of crisp noodles, nuts, puffed rice, dried vegetables, with dry chutney. Get all this in your very own haldirams bhel puri mix only at Online Indian Shop at highly discounted price. Are you looking for indian ingredients online then order what the right groceries and spices for your indian cuisine and make your family happy.
1.29 €*2.58€ per 100g 50g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.49 €*0.99 € per 100g 150g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.29 €*0.46€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
Sale!
17.95 €*17.95 € per set
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
1.99 €*7,96 € per 100g 25g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
3.49 €*1.02 € per 100g 340g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
14.99 €*2.99 € per 1 kg 5Kg
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.79 €*1.79 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
9.49 €*0.47€ per 100g 2Kg
inkl. ges. MwSt:7% und zzgl. Shipping Costs

Nagchampa Agarbatti, Incense Sticks, Yellow, Goloka, 16 g
Vindaloo Paste, Indian Cooking Paste, Patak, 283g
Sushi Rice, Japanese Rice, Japanese Rice, Sushi Rice, Sun Clad, 1kg
Nag Champa Agarbatti, Insence Sticks, Agarbatti, NGR,15g
Butter Chicken Paste, Instant Cooking Paste, AHG, 50g
Pav Bhaji Masala, Ready to Eat, Readymade, MTR, 300g

