Customer feedback plays a very important role as far as Online Shopping is considered. If a new member wants to become the customer of an Online store, the first thing one looks on the Online Shopping websites is at the testimonials. Incase of the regular customers placing their opinion, it helps to develop the Online store and reduce the complaints if any. Our Online Indian shop reviews the testimonials of customers very often and try to get rid of the problems very soon. The online Indian shop at Germany works for the customer satisfaction which is its motto. We also implement the suggestions of the customers which gives a growth to the business.
Be patient.. we will update this page soon.
1.99 €*0,40€ per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
10.99 € – 20.99 €*9,99 € per 1kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
4.99 €*1,125 € per 100 g 400g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
2.79 €*0.558 € per 100g 500g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
5.29 €*0.35 € per Pieces 400g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
4.99 €*0.50 € per 100g 1 Kg
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
5.49 €*0.78 € per piece 500g
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs
1.29 €*2,15€ per 100g 60g
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.29 €*1.29 € per 100g 100g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
0.99 €*0.99 € per 1 Stk 1 stk
inkl. ges. MwSt:% und zzgl. Shipping Costs
1.89 €*7.56 € per 100g 25g
inkl. ges. MwSt:5% und zzgl. Shipping Costs
39.95 €*39.95 € per piece 1 kg
inkl. ges. MwSt:16% und zzgl. Shipping Costs

Tilda Basmati, original, pure Basmati Rice, indian Reis, 5Kg
Lime Pickle, Lemon, Nimbu, South Indian Pickle, Priya, 300g
Ginger Garlic Paste, Adrak Lasun, Inchi Ulli Poondu, Heera, 210g
Kala Jeera, Caraway Seeds, Shahi Jeera, Jeeragam, TRS, 50g
Upma Rava, Semulje, Griesmeel, Semolino, Griss, Semoule, Annam, 1kg